Po ubiegłorocznych ogólnopolskich badaniach dot. edukacji do starości, które przeprowadziliśmy wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, po konferencji podczas której prezentowaliśmy Raport oraz koncepcje edukacji do i o starości, przyszedł moment, w którym światło dzienne ujrzy nasz autorski program edukacji do starości.

Jest to pomysł na to, jak odpowiadając na potrzeby młodzieży i nauczycieli oraz wyzwania związane ze starzejącym się społeczeństwem, poprowadzić atrakcyjne lekcje dot. edukacji do i o starości.

Już 07.05.2025 zapraszamy nauczycieli na warsztaty metodyczne pt. “Edukacja do starości”.

Warsztaty odbędą się w Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach, szkole, którą poznaliśmy jako innowacyjną, otwartą na działania i podejmującą nowe wyzwania, by SZKOŁA, była autentycznym miejscem kształcenia młodych pokoleń dla rozwoju, sukcesu, dla przyszłości, dla społeczności lokalnej i społecznej odpowiedzialności.

Podczas warsztatów zaprezentujemy narzędzia do pracy w obszarze edukacji do starości i przekażemy każdemu uczestnikowi pakiet autorskich scenariuszy!

Warsztat ma charakter aktywny, z elementami treningu.

Przekażemy podstawy teoretyczne dot. edukacji “o” i “do” starości ale przede wszystkim podoświadczamy wybranych scenariuszy.

Podzielimy się feedbackiem nt. pilotażu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dzięki warsztatowi z symulatorem starości, wejdziemy w “buty” osoby starszej, poczujemy, żeby zrozumieć.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów oraz materiały w wersji elektronicznej a na zakończenie certyfikat 🙂

Zapraszamy nauczycieli – udział jest nieodpłatny, zapewnimy salę, poczęstunek (przerwy kawowe i lunch), najlepsze trenerki, członkinie zespołu eksperckiego Fundacji Via Salutis, autorki programu.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego za pomocą linka https://forms.gle/xVLdnT5zKFGBBXMs6 do 03.05.2025 r.

Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia liczba miejsc jest ograniczona do 16 osób.

Program “Edukacja do starości” opracowany został przez zespół ekspercki Fundacji Via Salutis Joanna Wawrzyniak Alicja Przepiórska Ułaszewska i Agnieszka Buśk.

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030.